5 medailí z atletického Přeboru Prahy staršího žactva získali žáci sportovní ZŠ Jitřní

Štěpán Kuriš, Pavel Slavíček, Amálie Švábíková, Karla Fouani - to jsou přeborníci Prahy ve svých disciplínách v letošní halové sezóně.

Zcela bezkonkurenčně si vedli oba vytrvalci na svých tratích: Pavel Slavíček (8.A Jitřní) vyhrál s velkým přehledem 3000 m časem 10:36 min, Štěpán Kuriš (8.A Jitřní) rozdílem třídy závod na 1500 m časem 4:35 min. Radost mohou mít nejen z vítězství, ale i z předvedených výkonů, které je budou za měsíc řadit mezi favority Mistrovství ČR v Jablonci nad Nisou.

Se stejným přehledem ovládly svoje disciplíny děvčata. Amálie Švábíková (7.A Jitřní) vyhrála výkonem 250 cm skok o tyči a Karla Fouani (7.A Jitřní) vrh koulí výkonem 9,50 m. Zejména první závod ve skoku o tyči a předvedený výkon, dává Amálii do dalších závodů velké naděje. Ta ještě přispěla svým výborným výkonem ve štafetě na 3x300 m ke zlatým medailím.

Poslední medaili, a to stříbrnou, vybojoval v běhu na 300 m Martin Dvořák (8.A Jitřní) výkonem 41,91 s, což je jeho osobní rekord a zřejmě si tím zajistil místo ve štafetě na Mistrovství ČR v Jablonci nad Nisou.

I ostatní, kteří se Přeboru zúčastnili, mohou být se svými výkony spokojeni. Plno osobních rekordů mě naplňuje optimismem do letní sezóny a věřím, že se počet medailistů ještě rozroste.