Ohlédnutí za Mistrovstvím ČR v atletice žactva

Celkem 4 žáci našeho atletického oddílu a sportovní ZŠ Jitřní reprezentovali a bojovali o víkendu 2.3. a 3.3.2013 v Jablonci nad Nisou o co nejlepší umístění na atletickém Mistrovství ČR staršího žactva.

Nejlépe se dařilo Amálii Švábíkové, která si vylepšila osobní rekord na 270 cm ve skoku o tyči a obsadila nepopulární 4. místo. Stejně výrazné vylepšení předvedla i v běhu na 60 m př. (9,47 s). Amálie závodila i skoku vysokém, kde skočila 149 cm.

Velice statečně se prali s konkurencí v běhu na 1500 m Štěpán Kuriš a na 3000 m Pavel Slavíček. Štěpán nakonec skončil na 5. místě, přestože v koutku duše možná myslel na medaili, může být se svým výkonem spokojen. Na dvojnásobné trati Pavel předvedl, že mu delší tratě opravdu sedí a zlepšením svého nejlepšího času o 25 s vybojoval krásné 6. místo.

Čtvrtým do party byl Martin Dvořák, který ve skoku o tyči (230 cm) a v běhu na 300 m (42,29 s) spíše sbíral zkušenosti na příští rok. Zároveň byl členem štafety na 3x300 m, jenž skončila celkově na 5. místě.

Nesmím zapomenout na Annu Kerbachovou, která sice není členem našeho oddílu, ale jako žákyně školy Jitřní se postarala o nejlepší výsledek. V běhu na 60 m (7,88 s) doběhla druhá a o den později už na 150 m nedala nikomu šanci a stala se Mistrní ČR časem 18,80 s.